Wieczornica „Z pieśnią przez dzieje Polski”

Wieczornica_128.11.2018 r. w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych, tzw. Wieczornica pt.: „Z pieśnią przez dzieje Polski”. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej licznie zebrali się uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice, a także zaproszeni goście. W programie artystycznym przygotowanym pod okiem p. Teresy Brzostek i p. Beaty Kępińskiej uczniowie tworzący chór zaprezentowali szereg pieśni patriotycznych. W koncercie wzięła udział cała społeczność szkolna, odśpiewując m.in. Rotę, Białe róże oraz Marsz Strzelców. Tego dnia nie mogło zabraknąć Gromady Zuchowej „Dzielne Krasnale”, która pod kierunkiem p. Katarzyny Jurczak wystąpiła z utworem pt.: „Pałacyk Michla”. Dodatkowo czas umilił nam kiermasz pysznych ciast. Wieczornica była ciekawą lekcją patriotyzmu, która pokazała uczniom, jak ważna w życiu naszego narodu jest jego tradycja.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo w Wieczornicy.

Zobacz galerię na dobremiasto.net

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości_29 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Klasa VI a pod kierunkiem p. Joanny Gołaszewskiej przygotowała montaż słowno-muzyczny, który przedstawił drogę Polski do odzyskania wolności. W apelu wystąpiły także zuchy oraz harcerze przygotowani do występu przez p. Katarzynę Jurczak. Apel był świetną okazją do tego, aby wręczyć dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie historycznym i plastycznym.

Posadziliśmy Dąb 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dąb 100-lecia Odzyskania Niepodległości_231 października, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę wolności, uroczyście posadzono Dąb 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI_13Uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu i kółka plastycznego pod opieką pani Beaty Gbur, Doroty Mandery oraz wychowawców klas 0 - 3 wykonali 100 kwiatów w barwach narodowych z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W piątek zostały wręczone uczniom na apelu i udali się z nimi pod Urząd Miejski, gdzie odśpiewali wspólnie "Rotę" i "Mazurek Dąbrowskiego".
Po powrocie na boisku szkolnym utworzyliśmy z tych kwiatów  biało-czerwoną flagę.

Sprzątanie Grobu Nieznanego Żołnierza

Sprzątanie Grobu Nieznanego Żołnierza_4Wolontariusze z Klub wolontariatu "Promyk" 26 października postanowili oddać hołd walczącym o niepodległość i udali się na Cmentarz Komunalny w Dobrym Mieście pod opieką pani Doroty  Mandery i pana Marka Ambroziaka.
Najpierw posprzątali Grób Nieznanego Żołnierza, a następnie zapalili znicze i uczcili pamięć poległych chwilą ciszy.