BAL PIRACKI

Bal_1620.02.2020 r. odbył się BAL POSTACI BAŚNIOWYCH pod hasłem AHOJ PRZYGODO! Z piratami, królewnami, policjantami, muszkieterami, wróżkami, biedroneczkami i innymi postaciami uczyliśmy się tańców, przeprawialiśmy statki, graliśmy w znikające okręty, papugowaliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki, a przede wszystkim hasaliśmy w rytm muzyki. Wszyscy uczestnicy pirackiego balu otrzymali złote dukaty. Dziękujemy serdecznie prowadzącemu – Mateuszowi z klasy VII a, który był przebrany za królewnę i dlatego nikt go nie rozpoznał. Prowadzącym z kl. VII b – Milenie, Amelce, Amelce i Agacie, dziewczynkom z kl. VI b – Emilce, Ani, Klaudii oraz cudownym artystkom, które malowały buzie uczestników zabawy – z kl. VII b Nikoli i Nikoli i z kl. VII a Gabrysi i Ani. Za wprowadzanie w taneczny nastrój dziękujemy Bartkowi z kl. VII b. Dziękujemy również kapitanom drużyn pirackich – wychowawczyniom klas: 0, Ia, Ib, II, III i paniom wspomagającym, za zaangażowanie i udział w zabawie. Dziękujemy wszystkim bawiącym się uczniom i ich rodzicom, a także tym, których nie wymieniliśmy, a bez których nie byłoby zabawy, dekoracji oraz szybciutko sprzątniętej sali.

AHOJ!

Organizatorki p. Marta i p. Edyta

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

miś_2miś_1Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Światowy Dzień Zwierząt

zwierzaki_3"Ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego zwierzęcia."
4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji dzieci mogły pochwalić się swoimi pupilami przynosząc ich zdjęcia. Niektórzy pokusili się o własnoręcznie wykonanie portretu. Wielkie święto naszych mniejszych braci skłoniło nas do refleksji nad tym, jak dbać o zwierzęta, w jaki sposób je pielęgnować, by były szczęśliwe.

Mały globtrotter - świeto zmarłych w różnych krajach

g_1Święto Halloween po raz pierwszy obchodzone było przez Irlandczyków. Obecnie celebrowane jest przez wiele krajów na świecie i przypada na dzień 31 października. Skąd w ogóle się wywodzi i jak świętowane jest przez różne państwa? W ramach projektu " Mały Globtrotter" nasi uczniowie wykonali prace przedstawiające tradycje i obyczaje obowiązujące w poszczególnych krajach.

Zatrzymać piękno jesieni

W tym roku biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najpiękniejszy stroik jesienny. Do konkursu przystąpiło aż 19 uczestników. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, gdyż pomysłowość i talent młodych twórców zaskoczyła wszystkich. Wszystkie stroiki były bardzo ciekawe, wymagały dużo pracy i dobrych pomysłów, dlatego zasługują na I miejsce.