KONKURS

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Książki biblioteka chciałaby zaprosić chętnych uczniów do wzięcia udziału w akcji #Zaczytajsięzemną# czyli zachęć innych do czytania. Zasady są proste: nagraj krótki filmik( do 1,5 min.), w którym czytasz fragment ulubionej książki, podaj tytuł i autora. Filmiki będą zamieszczone na Facebooku szkoły, więc równocześnie wyrażacie zgodę na umieszczenie ich tam. Filmiki przesyłacie do 4 maja na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oczywiście za wszystkie nadesłane nagrania otrzymacie punkty ( a w obecnym czasie niełatwo jest je zdobyć).

KONKURS „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Biblioteka ogłasza konkurs na zakładkę do książki.

Cele konkursu:

• rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych,

• rozwijanie wyobraźni twórczej,

• popularyzacja literatury.

Kryteria oceny prac:

• pomysłowość,

• oryginalność ujęcia tematu,

• estetyka wykonania pracy.

Ważne terminy:

• zdjęcia prac przesyłamy na adres email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• na zakładki czekamy do końca kwietnia.

Ważne informacje:

• zadaniem uczestników jest wykonanie jednostronnej zakładki do książki,

• praca może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, itp.),

• kształt pracy dowolny,

• w treści wiadomości prosimy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu, klasę.

Nagroda:

• każdy uczestnik z klas IV – VIII otrzyma 30 punktów z zachowania za udział w konkursie

• zdjęcia zostaną umieszczone na stronie biblioteki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

miś_2miś_1Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

BAL PIRACKI

Bal_1620.02.2020 r. odbył się BAL POSTACI BAŚNIOWYCH pod hasłem AHOJ PRZYGODO! Z piratami, królewnami, policjantami, muszkieterami, wróżkami, biedroneczkami i innymi postaciami uczyliśmy się tańców, przeprawialiśmy statki, graliśmy w znikające okręty, papugowaliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki, a przede wszystkim hasaliśmy w rytm muzyki. Wszyscy uczestnicy pirackiego balu otrzymali złote dukaty. Dziękujemy serdecznie prowadzącemu – Mateuszowi z klasy VII a, który był przebrany za królewnę i dlatego nikt go nie rozpoznał. Prowadzącym z kl. VII b – Milenie, Amelce, Amelce i Agacie, dziewczynkom z kl. VI b – Emilce, Ani, Klaudii oraz cudownym artystkom, które malowały buzie uczestników zabawy – z kl. VII b Nikoli i Nikoli i z kl. VII a Gabrysi i Ani. Za wprowadzanie w taneczny nastrój dziękujemy Bartkowi z kl. VII b. Dziękujemy również kapitanom drużyn pirackich – wychowawczyniom klas: 0, Ia, Ib, II, III i paniom wspomagającym, za zaangażowanie i udział w zabawie. Dziękujemy wszystkim bawiącym się uczniom i ich rodzicom, a także tym, których nie wymieniliśmy, a bez których nie byłoby zabawy, dekoracji oraz szybciutko sprzątniętej sali.

AHOJ!

Organizatorki p. Marta i p. Edyta

Mały globtrotter - świeto zmarłych w różnych krajach

g_1Święto Halloween po raz pierwszy obchodzone było przez Irlandczyków. Obecnie celebrowane jest przez wiele krajów na świecie i przypada na dzień 31 października. Skąd w ogóle się wywodzi i jak świętowane jest przez różne państwa? W ramach projektu " Mały Globtrotter" nasi uczniowie wykonali prace przedstawiające tradycje i obyczaje obowiązujące w poszczególnych krajach.