100- lecie Odzyskania Niepodległości

Udział zuchów i harcerzy w szkolnym apelu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Dzień Niepodległości_8Dzień Niepodległości_7

Zuchy

Zuchy_831.10.2018 r. nasze zuchy udały się na cmentarz, aby uporządkować opuszczone groby i zapalić znicze.

Zobacz galerię

78 rocznica zbrodni katyńskiej

78 rocznica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 W piątek 13 kwietnia 2018 roku gromada zuchowa „Dzielne Krasnale” ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką p. Katarzyny Jurczak miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystości poświęconej 78 rocznicy dokonania zbrodni katyńskiej. Wraz z przedstawicielami służb mundurowych, przedstawicielami urzędu, delegacjami i pocztami sztandarowymi zuchy udały się na Cmentarz Komunalny, na którym odbyło się odsłonięcie pomnika. Pamięć ofiar uczczono Apelem Poległych, salwą honorową, kwiatami i zapaleniem zniczy.

Zobacz galerię

Zuchy- z wizytą w Straży Pożarnej

Zuchy w straży

Zdobywanie sprawności "Strażaka". Wizyta w Straży Pożarnej Gromady Zuchowej "Dzielne Krasnale".

 

Zobacz galerię

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystość miała szczególne znaczenie, ponieważ w przygotowanie programu artystycznego zaangażowano młodszych uczniów z klasy II i III, a także Nadię Czasnojć, Marcelego Paczkowskiego i Oskara Zalewskiego z klasy V. 
Podczas apelu przedstawiono w pigułce historię rozbiorów Polski oraz drogę, którą musieli pokonać Polacy, aby obronić najcenniejsze wartości i odzyskać upragnioną wolność. Pamięć tych smutnych dni w historii naszej Ojczyzny przywołały wiersze recytowane przez starszych uczniów. O woli walki, jaka towarzyszyła Polakom oraz o dumie z odzyskania Ojczyzny przypomniały pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów. 
Zaangażowanie i wkład w przygotowanie tej uroczystości zostały docenione przez publiczność. Uczniowie zebrali zasłużone brawa. 
Ogromne podziękowania należą się Pani Katarzynie Jurczak, która przygotowała uczniów do występu.

Zobacz galerię

Więcej artykułów…