Pomagać każdy może...

pomagam_406.12.2019 wolontariusze i absolwenci naszej szkoły pomagali podczas Świątecznego Kiermaszu zorganizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Zobacz galerię

Świąteczna zbiórka

zbiórka_1Wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu Promyk kolejny raz, we współpracy z Bankiem Żywności, wzięli udział w akcji zbierania żywności. W piątek i sobotę swój  wolny czas poświęcili na pomoc potrzebującym, za co  serdecznie im dziękujemy.

Pamiętamy o Seniorach

promyk_1promyk_2Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście. Zaśpiewali piosenki, złożyli życzenia i wręczyli kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

"Szkoła pamięta"

Pamiętamy_4Kolejny już raz wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu "Promyk" pamiętali o posprzątaniu terenu wokół Pomnika Nieznanego Żołnierza na dobromiejskim cmentarzu. Włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". W tym roku uporządkowali  również jeden z opuszczonych i zaniedbanych grobów. Zapalili znicze i oddali hołd poległym.

Zobacz galerię

Pamiętamy...

Wolontariusze z naszej szkoły, pod opieką Pani Doroty Mandery, posprzątali Pomnik Nieznanego Żołnierza na dobromejskim cmentarzu - oczyścili polbruk  z mchu, zgrabili liście i zapalili znicze, aby uczcić pamięć poległych.
W trakcie pracy podszedł do nas Wicestarosta Powiatu Olsztyńskiego Pan Andrzej Abako, który podziękował  za pracę i  poświęcony czas. Zaprosił nas do obejrzenia odnowionego Pomnika Ofiar Katyńskich, gdzie pięknie opowiedział o historii żołnierzy, którzy walczyli  o naszą wolność i o historii powstawania pomnika w Dobrym Mieście.
To była żywa lekcja historii, wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie nam na długo w pamięci.